Egy más országba elmenni tanítani tapasztalatok nélkül merész vállalkozás és megpróbáltam összeszedni, melyek azok a dolgok, amelyekre érdemes odafigyelni, mert nagymértékben megkönnyítik az életünket, ha belevágunk a nagy Kalandba.
1. Csatlakozz csoportokhoz
Mielőtt elindulnál, keress az adott országra specifikus weboldalat vagy közösségi csoportokat, amelyektől számtalan hasznos információhoz juthatsz már azelőtt, mielőtt útra kelnél. Számtalan Facebook csoport létezik, ahol kapcsolatba léphetsz más külföldi tanárokkal és elsőkézből tájékozódhatsz, kérdéseket tehetsz fel és válaszokat kaphatsz.
2. Gyűjts infókat
Szánj időt a külföldi helyek és iskolák keresésére, mielőtt elfogadnád az első munkád; így jó eséllyel alaposabban megfontolhatod a legmegfelelőbb választást a személyes/családi érdekeid, a szociális körülményeknek megfelelően. Egy olyan hely megtalálása, amely a kívánt dolgokat és szükségleteket kínálja, mindennél fontosabb és nem kevés időt és energiát igényel.
3. Szerződés nélkül ne indulj útnak
Ha vissza tudnék menni az időben, biztosan kérném, hogy megnézem a szerződést, mielőtt elkezdeném a munkát. Azt ajánlom, soha nem fogadd el a munkát, amíg meg nem vizsgálod a szerződést: ez teljesen természetes, főleg a Közel-Keleten, és ne mondj igen – főleg egy 2 éves szerződésre -, amíg nem ismered a kötelezettségvállalás minden részletét.
Amikor felajánlják a munkát (általában néhány nappal később, e-mailben), mindenképp válaszolj valamit az alábbiak szerint: „Örülök, hogy felajánlották a munkát, és várom, hogy hamarosan megkapjam a szerződést.” Így hivatalosan nem fogadtad el a munkát, de a szerződést kérve igazolod az érdeklődésed. Miután megkaptad a szerződést, olvasd el figyelmesen, és győződj meg róla, hogy elégedett vagy vele a folytatás előtt. Sok későbbi bosszúságtól kíméled meg magad, ha időben egyeztetsz az iskolával minden részletet, ami számodra fontos.
4. Mi legyen a szerződésben?
Tudd, mit várhatsz el egy jó tanári szerződéstől, aminek általában a következőket kell tartalmaznia:
- versenyképes fizetés
- bútorozott szállás vagy lakhatási támogatás, amely a státuszodtól függ (egyedülálló, házas, gyermekekkel
- orvosi biztosítás (ellenőrizd, hogy ez csak Neked vagy házastársának és / vagy gyermekeinek is szól).
- vízumköltségek (ismét ellenőrizd, hogy ez csak Neked vagy házastársának és / vagy gyermekeinek is szól).
- éves repülési támogatás, beleértve a járatokat a szerződés kezdetén és végén. Néhány iskola csak egy utazási járatot kínál (a szerződés kezdetén és végén), nem pedig minden évben (ami a Közel-Keleten természetes.
- Az iskolai helyek ingyenesen biztosítása akár két gyerek számára, vagy tandíj támogatás, ha a gyereked nem járhat az iskolába, ahol dolgozol. A nemzetközi iskolai díjak mindenhol rendkívül magasak, ezért szükséged van erre a segítségre a munkáltatótól, ha gyereked van, különben valószínűleg nem elég a fizetésed a tandíjra és a megélésre.
5. Tervezz
Mindig legyen egy terved, amelyet otthon alaposan átgondoltál, így felkészülhetsz minden eshetőségre; bár így is szembesülsz majd váratlan helyzetekkel � Egy tervvel könnyebben kezeled a külföldi életed, gyorsabban beilleszkedsz, beosztod a költségeid és élvezed a jelent ahelyett, hogy folyamatosan a jövőn gondolkodnál.
6. Oszd be a fizetésed
Tervezd meg a pénzügyeid, mert valószínűleg nem kevés pénzt fogsz keresni. Amennyiben az a célod, hogy a fizetésed egy részét félretedd, mindenképp legyen pénzügyi terved. Vezess nyilvántartást a kiadásaidról, és ajánlott alaposan megismerni a helyet, ahol laksz a kiadásaid észszerű fentartása miatt.
7. A legszükségesebbeket csomagold
Gondolj arra, hogy mi az abszolút fontos, amikor már döntöttél, hova utazol - és ne változtass a listádon. Elég sokat kell költened arra, ha minél több személyes dolgot szeretnél magaddal vinni, de valószínűleg olcsóbb és egyszerűbb ott vásárolni másodkézből, ahova költözöl. Az emberek jönnek és mennek, így garantáltan szinte új dolgokat tudsz vásárolni vagy sok akciós árut találsz majd.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.